Usmernenie obce Zlatno

Typ: ostatné
Usmernenie obce Zlatno súvisiace so šíriacim sa ochorením COVID-19 - koronavírus (SARS-CoV-2)

Na základe rozhodnutia starostky obce, so súhlasom Obecného zastupiteľstva a Krízového štábu obce platia od 13. marca 2020 až do odvolania na území Obce Zlatno nasledovné obmedzenia:

ZÁKAZ ZHROMAŽĎOVANIA SA na území obce Zlatno

Upozorňujme všetkých obyvateľov, zvlášť rodičov s malými deťmi, že, na verejných priestranstvách a terasách je zákaz zhromažďovania sa!
Zatvorená až do odvolania je aj Krčma p. Randisa
Obyvatelia pracujúci v zahraničí, sú povinní dodržať 14 dňovú karanténu aj s ostatnými rodinnými príslušníkmi, s ktorými žijú v jednej domácnosti (porušenie tohto nariadenia môže byť ohlásené ktorýmkoľvek občanom na č. 158 a následne pokutované sumou 1650 EUR).
Upozorňujeme, že obec bude vo verejnom záujme dodržiavanie opatrení monitorovať.
Obecný úrad bude pre verejnosť fungovať v obmedzenom režime. Úradné hodiny budú len v pondelok a v stredu v čase od 8:00 – 11:00 hod len pre súrne a neodkladné prípady. Pre bežnú komunikáciu s obecným úradom využite možnosť komunikácie poštou, cez , e-mailom na starosta@obeczlatno.sk alebo telefonicky 0908922106
Ako znížiť riziko infekcie koronavírusom?

Umývajte si ruky mydlom a vodou alebo prostriedkom na báze alkoholu.
Zakrývajte si nos a ústa, keď kašlete a kýchate vreckovkou, alebo ohnutým lakťom.
Vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky nádchy alebo chrípky.
Mäso a vajíčka dôkladne prevarte.
Zabráňte nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami.

Vytvorené: 20. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 29. 5. 2020 9:34